1960 yılından itibaren EMEK ZERAFET adıyla el halıcılığı imalatçılığı yapmıştır. 1987’de 2 dokuma tezgahı alınarak, halı dokuma sektöründe yün makina halısı imalatı ile üretim gücü artırılmıştır. 1992 yılında dokuma makineleri grubunda önemli bir makine olan STRAYGARN YÜN İPLİK TARAK MAKİNALARI’NI alarak üretim kapasitesini, dünya normlarında büyütmüştür.

Güçlü donanımı ile her geçen gün potansiyelini artıran firmamız maksimum verim hedefiyle makine parkını 2007 yılı içerisinde yaptığı çalışmalarla üretim gücünü arttırmıştır. Yün halı sektöründe üretim alanını, ürün çeşitliliğini ve üretim kapasitesini sürekli geliştirmekte; böylece müşterilerine doğru ürünü doğru zamanda sunabilmektedir.

“işleyeceğimiz ham maddeyi, imalatımıza uygun olan malzemeyi özenle seçerim…” felsefesi; kuruluşumuzdan bugüne değişmeyen en önemli felsefemiz olmuş; buna bağlı olarak ta yün el halısı imalatındaki kalite anlayışımız hep artmıştır.

yün ev halısı

yün halı

Tesislerimize; canlı hayvandan elde edilen yün, ham olarak gelir. Manüel temizlik ve makine temizliğinden sonra, boyama tesisimizde en kaliteli maddeler bileşimiyle boyanan yün; önce ip, sonrada dokuma tezgahlarında yüksek kaliteyle dokunur. En son temizlik ve kalite kontrol aşamalarından sonra, sizlere uzanan sıcak bir motif halinde bu serüven artık sizin evinizde yerini almaya hazır yün halı haline gelmiştir. Yüner Halı müşteri beklentilerini yanıtlarken kalite kadar hıza da önem vermektedir. Üreticileri dinleyerek farklı çözümler ve farklı ürünlerle müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir.

Halen 5500 m² alanda işlerinin uzmanı 30 personelimiz ve 2 adet VAN DE WIELE bilgisayarlı JAKAR’lı dokuma tezgahı ile makine yün ev halısı imalatında sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Yün Halısı

100%

Yün Ev Halısı

100%

Otel Halısı

100%

Yurt ve Pansiyon Halısı

100%

Cami Halısı

100%

Demirci Halısı

100%

Yün Makine Halısı

100%

Yün Halı Modelleri

100%