• Ürettiğimiz halılar % 100 YÜN HALI’dır.
  • Halılarımız el halısına çok yakın bir yün halıdır.
  • Halılarımızda yerli ve Yeni Zellanda yünü kullanılmaktadır.
  • Halılarımızın diğer makina halılarından ayıran özelliği dokunurken yün çözgüye dokunmasıdır, saçakları takma değildir, saçak örümü elde yapılmaktadır.
  • Yün halılarımız yıkanmış olup el halısı görünümü verilmekte ve güveye karşı korumalıdır.
  • Yün halılarımız beş ana renkten üretilmiştir.
  • Yün Halı üretimlerimiz TSE standartlarına uygundur.
  • Yün halı ürünlerimiz firmamızın garantisi altındadır.

Dokuma Tipi: 0 Bilgisayarlı jagarlı dokuma
Hav Tipi: Kesik Uç
İlmek uç sayısı: 426000 adet 1 m2 ‘de
Hav İpi: 0 Yün
Çözgü İpi: Yün
Hav Yük: 8-10 mm ±
Hav Ağırlığı: 2000 gr/m2 ±
Toplam Ağırlık: 3200 gr/m2 ±

  • Satın aldığınız tüm yün halılar 2 sene garantilidir.
  • Bu garanti yün halıdaki tüy dökülmesi nedeniyle kelleşme, sökülme, çözgüde kopma, boyanın akması gibi durumlarda geçerlidir.
  • Garantinin geçerliliğini koruması için Yüner Halı’nın bakım ve temizlik şartlarına uyulması gerekmektedir.

YÜNER YÜN HALI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Hangi renk ve desenlere ağırlık veriyorsunuz?

Yün halı renklerimiz açık kahverengi ve tonları kiremit rengi, açık bordo, sarı, açık yeşil ve açık krem rengidir. Milas ve Uşak tarzı değişik yün halı modelleri çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Piyasadaki talebi değerlendirerek renk ve desenleri yakından takip eden perakendeci mağazalarımızla diyalog içindeyiz. Onların da görüşlerini alıp daha güzel yün halı desenleri üretmek amacındayız.

Yün Halı üretimlerinizin benzerlerinden farkı nedir?

Piyasadaki ürünlerden farkımız ürünlerimizin %100 yün ve el halısı görünümünde olmasıdır. Ayrıca yün halılarımız tıpkı el halısı gibi boyuna dokunuyor. Üretimimizde bilgisayar destekli jakarlı makinelerin kullanılıyor olması da bir diğer farkımız olarak belirtilebilir.  El halısı görünümünde yün makine halısı üretimi yapmaktayız.

Yün Halı Modelleri konusunda firmanın genel çizgisi nedir?

Tasarımda Yüner Halı bünyesinde bulunan desen ve tasarım personelimiz ve dışarıdan destek aldığımız tasarımcılarla koordineli olarak çalışmaktayız. Rekabetin son derece yoğun olduğu bu piyasada firma olarak yer alabilmemiz için farklı yün halı modelleri yapmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz, bu nedenle desen tasarımlarımızın özgün olması için uğraş veriyoruz.

Tüketiciye nasıl ulaşıyorsunuz?

Ürünlerimizi bayimiz olan perakendeci mağazalar vasıtasıyla tüketiciye ulaştırıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yüner Halı bayilikleri verilerek bayi ağı kapasitemizi genişletmek istiyoruz. Şu an firmamızın aktif olarak çalışan 45 bayii bulunuyor. Elbette bunlara yenileri de eklenecek. Bayi yapılanması üzerinde hassasiyetle durduğum bir konu. Özellikle aradaki bağlantının iyi kurulması ve sürekliliği çok önemli. Bayilerimizle olan bağlantılarımızı internet, faks ve telefon aracılığı ile sağlıyor, internet ortamını aktif olarak kullanıyoruz. Dönem dönem bayi ziyaretlerimiz de oluyor.

Yeni ürün gruplarınız nelerdir?

Şu anda tüm yün halı ürünlerimiz zaten yeni ürünler. Ancak zaman içinde yenileyerek özgün renk ve yün halı desen tasarım çalışmalarımızla yenilikler yaratmayı sürdüreceğiz.

Müşterilerinize neleri tavsiye ediyor, ürünlerinize ilişkin ne gibi garantiler sunuyorsunuz?

Müşterilerimize satın aldıkları halının el halısı görünümünde yün makine halısı olduğunu hatırlatıyoruz. Halı yıkama ve temizliğini profesyonel halı yıkayıcılarına yaptırmalarının özellikle altını çiziyoruz. Halıyı teslim ederken yün ev halısı olduğunu buna bağlı olarak da yüne zarar vermeyen kimyasal deterjanlarla yıkanmasını tavsiye ediyoruz.

Ürettiğimiz her yün halının arkasında firma etiketi yer alıyor. Halının nasıl ve ne gibi kimyasallarla yıkanabildiğini belirten amblem ve karışımları uyarı olarak belirtik, bu açıdan istenirse yün ev halısı temizlik ve bakımı kişinin kendisi tarafından da yapılabiliyor.

Normal çamaşır deterjanı ve klorak gibi maddelerle temizlik yapan bayanlar yün halıya zarar veriyorlar. Böyle durumlarda bayimiz aracılığı ile yün ev halısı bize gönderilip yıkama tesislerimizde ilk görüntüsüne kavuşturulabiliyor.

Yüner Halı garanti belgesi konusunda ürünün 2 yıllık garanti kapsamına alınması için yetkililerle görüşmelerimiz devam ediyor. Bu görüşmeler de kısa bir süre sonra sonuca bağlanacaktır. Zaten prensip olarak biz ürettiğimiz ürünün her zaman arkasındayız.

Yurtdışı yün halı faaliyetleriniz nelerdir?

Firma olarak yün halı üretiminde iç piyasaya daha fazla önem veriyoruz. Şu an itibariyle henüz bir yün halı ihracat faaliyetimiz bulunmuyor. Ancak Zemin Fuarı’nda tanıştığımız bazı yabancı firma yetkilileriyle bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri birlikte göreceğiz.

Sektördeki hedefleriniz neler?

Yüner Halı olarak yün halı ürünlerimizin hep daha iyilerini üretmek ve makine parkımızı gelişen teknolojiye paralel olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Böylelikle esas amacımız olan piyasada tüketici tarafından aranılan bir marka olabileceğimize inanıyoruz. Yün ev halısı ürünlerimiz ile sağlık ve şıklığı bir arada sunuyoruz.